• Pomagamy Ukrainie

• Wójt Gminy Brańszczyk informuje, iż od 28 lutego (poniedziałek) na terenie naszej gminy rozpoczyna się zbiórka darów rzeczowych dla mieszkańców Ukrainy, pod patronatem Wiceprezesa Rady Ministrów, ministra rolnictwa i rozwoju wsi - Henryka Kowalczyka.

Nasza Szkoła przyłącza się do akcji.

Produkty można przekazywać codziennie do Szkoły Podstawowej w Turzynie w godzinach od 08.00 do 15.00.

Potrzebne będą m.in.:

• żywność z długim terminem ważności
            • środki czystości i higieniczne, np. pasty do zębów, szczoteczki, podpaski, mydło, szampony, żele pod prysznic
            • artykuły medyczne, np. opatrunki, gazy jałowe, środki do dezynfekcji ran
            • artykuły dla dzieci i niemowląt, np. pieluchy, chusteczki nawilżone, posiłki w słoiczkach, mleko modyfikowane).