• SPOTKANIE Z POLICJĄ

• Nowa galeria SPOTKANIE Z POLICJĄ została dodana do albumu fotograficznego

Dnia 08 marca 2023 r. do naszej szkoły zaprosiliśmy Panie Policjantki z Wydziału Prewencji Policji w Wyszkowie. Uczniowie z tej okazji wykonali dekoracje oraz liczne plakaty nawiązujące do profilaktyki uzależnień, zapobiegania cyberprzemocy oraz zachowania bezpieczeństwa w drodze do szkoły. W prelekcji uczestniczyli uczniowie klas 0– III oraz IV – VIII. Tematem spotkania była cyberprzemoc i cyberprzestępczość. Pani Policjantka omówiła, jakie przestępstwa za pośrednictwem sieci najczęściej są popełniane i jak ich unikać. Na spotkaniu skoncentrowano się również na szeroko pojętej profilaktyce uzależnień. Omówiono zagrożenia związane z zażywaniem środków psychoaktywnych, paleniem papierosów oraz piciem alkoholu. Policjantka rozmawiała z uczniami również o odpowiedzialności prawnej nieletnich. Zwróciła uwagę, że z chwilą ukończenia lat 13., każdy odpowiada za swoje czyny sam i ponosi odpowiedzialność za łamanie prawa przed sądem rodzinnym i nieletnich. Uczniowie klas młodszych zostali zapoznani z zasadami bezpiecznego przemieszczania się w drodze do szkoły oraz bezpiecznym spędzaniem czasu również w szkole. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali zaproszonych gości. Jesteśmy wdzięczni Paniom za ciekawą i pouczającą prelekcję.

• WARSZTATY ARTYSTYCZNE

• W klasie II i III 30 marca gościły Babcie: Jadzia, Tereska, Jola, Wiesia i Ania. Wspólnie z uczniami wykonały palmy wielkanocne. Spotkanie było bardzo udane, bo każdy uczeń zaniósł do domu własnoręcznie wykonaną palemkę.