• Kiermasz świąteczny

•                                Drodzy Rodzice!!!

Przygotowane rzeczy/produkty prosimy przynosić do wychowawcy swoich klas do 15-16 grudnia (jeśli to będzie coś do jedzenia - do 19 grudnia).

Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zostaną przeznaczone na bardzo kosztowną rehabilitację Huberta Szymańskiego, który we wrześniu tego roku uległ poważnemu wypadkowi komunikacyjnemu(https://pomagam.pl/wsparciedlahuberta# )

Serdecznie dziękujemy za Państwa życzliwość i pomoc!!!

Pamiętajmy! Dobro wraca ze zdwojoną siłą:)

• „CZYTAM Z KLASĄ – Podróżowanie przez czytanie”

• W tym roku szkolnym uczniowie klasy 2 przystąpili do realizacji IV edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Czytam z klasą - lekturki spod chmurki". Z zaciekawieniem obejrzeli filmik wprowadzający pt. "Rozchmurzone opowiadanie na powitanie". Wykonali chmurki, które zawisły na klasowej tablicy.

Realizując I moduł – „Podróże po Polsce” zatrzymaliśmy się w Łodzi, gdzie urodził się Julian Tuwim – bohater książki „Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą”.

W lekturnikach pokolorowaliśmy okładki, uzupełniliśmy strony informacjami z lektury. Narysowaliśmy portrety głównego bohatera. Wiele ciekawych pomysłów złożyło się na wykonanie plakatu zachęcającego do przeczytania lektury o Julku.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się szkolna akcja bookcrossingowa – KSIĄŻKI W PODRÓŻY. Uczniowie różnych klas podchodzili, oglądali i zabierali książki do domu.

Innym naszym zadaniem było przeczytanie młodszym kolegom z klasy I i 0 wybranych wierszy Juliana Tuwima. Weronika przeczytała wiersz „Warszawa”, Nastia – „Kotek”, Antek – „Okulary”, Marcel – „Zosia samosia”, Kacper – „Idzie Grześ”.

Wyruszając w podróż należy spakować walizki. Do naszych spakowaliśmy niezbędne rzeczy, aby podróż po Polsce minęła nam przyjemnie.

Po zrealizowaniu zadań otrzymaliśmy potwierdzenie zrealizowania I modułu.

Już nie możemy się doczekać, aby wyruszyć w podróż po Europie.

Uczniowie klasy II