• Witamy wiosnę z Naszą Patronką

          • W poniedziałek 21 marca, oficjalnie obchodziliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w naszej szkole. Dzień rozpoczęliśmy kreatywnie i na wesoło. Pierwszym punktem programu było przygotowanie w klasie II - III wiosennych kanapek, były kolorowe i smakowały wyśmienicie. Był to również  wyjątkowy dzień dla uczniów klas IV- VIII , gdyż był to ,,dzień bez teczki”. Uczniowie w tym dniu przyszli do szkoły bez plecaków.Pomysłowość i kreatywność naszych uczniów była zaskakująca. W ramach obchodów Pierwszego Dnia Wiosny odbył się pokaz mody na najbardziej modną wiosnę z recyklingu pod kierunkiem p. Małgorzaty Maciejewskiej. Każda klasa miała za zadanie wykonanie Pani Wiosny. Reprezentanci poszczególnych klas w takt muzyki prezentowali się w swoich kolorowych strojach. W szkole zrobiło się wesoło i kolorowo. Następnym punktem programu było topienie Marzanny. Dzieci wyruszyły nad rzekę, by pożegnać zimę i powitać wiosnę. W tym dniu młodsi jak i starsi uczniowie pod kierunkiem p. Marzeny Zając i p. Edyty Różańskiej razem z uczniami przygotowali wspólnie głośne czytanie utworów Marii Konopnickiej . Nie zabrakło również zabaw ruchowych na świeżym powietrzu.
            21 marca był dla uczniów nie tylko dniem powtarzanej co roku tradycji przywitania wiosny, ale również okazją do integracji szkolnej społeczności poprzez wspólne wykonywanie zaplanowanych zadań oraz spędzenie czasu w radosnej atmosferze.

          • Zbiórka nadal trwa ....

          • Wolontariat i społeczność szkolna składa podziękowania wszystkim osobom, które włączyły się w Naszą zbiórkę artykułów dla osób z Ukrainy. Po raz kolejny Społeczność SP w Turzynie okazała swoje wielkie serca. Wszystkie dary zostaną przekazane osobom potrzebującym. DZIĘKUJEMY!​​​​​​​​​​​​​​​​​​

          • Apel z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

          • We wtorek 1 marca 2022 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To święto państwowe upamiętniające żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Uczniowie klasy ósmej i siódmej pod kierunkiem p. Karoliny Szymborskiej i p. Edyty Różańskiej zaprezentowali część historii, która odnosiła się do postaci,działań oraz tragicznego losu Żołnierzy Wyklętych .Przypomnieli jak ważna jest pamięć o tych, którzy tak heroicznie walczyli o wolną Polskę. Święto jest wyrazem hołdu dla żołnierzy za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycjiniepodległościowych, za krew przelaną w obranie Ojczyzny. Uczciliśmy pamięć tych, którzy po 1944 roku nie zgodzili się na sowietyzację kraju i komunistyczną władzę, płacąc za swoją postawę często najwyższą cenę. Apel zaprezentowany przez uczniów zakończył się hasłem: ,,Cześć i Chwała Bohaterom!’’.

          • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

          • W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa biblioteka Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Turzynie otrzymała w roku 2021 środki finansowe na zakup nowości wydawniczych. Dzięki temu księgozbiór biblioteki wzbogacił się o 192  pozycje książkowe i 18 audiobooków o wartości 3125 zł. W pierwszych miesiącach roku szkolnego  zostały sporządzone wstępne listy dezyderatów czytelniczych będące podstawą późniejszych zamówień. Cenną wskazówką dla tworzenia zamówienia były wypowiedzi uczniów na temat ich zainteresowań przekazywane podczas rozmów w bibliotece szkolnej. Przeprowadzono także konsultacje z polonistami pod kątem wzbogacenia księgozbioru w nowości wydawnicze oraz w lektury szkolne (uzupełnienie zbioru lektur szkolnych było bardzo istotne ze względu na ich duży brak oraz nową poszerzoną listę lektur w związku z reformą szkolnictwa). Biblioteka szkolna przekazała listy propozycji do zakupu samorządowi uczniowskiemu, radzie rodziców oraz radzie pedagogicznej, które to organy pozytywnie je zaopiniowały. Dzięki otrzymanym środkom finansowym biblioteka została doposażona. Lektury szkolne stanowiły 50% zakupionych książek. Jednak największym zainteresowaniem cieszą się tzw. nowości wydawnicze, które stanowiły drugi filar zamówienia.  W realizacji zamówienia znalazły także się audiobooki oraz książki dla najmłodszych uczniów z przewagą ilustracji dla dzieci. Wraz z pojawieniem się książek w szkole został wydzielony segment regałów opatrzony patronatem Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, wskazujący tym samym na nowości wydawnicze do wypożyczenia dla uczniów.

            W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa cała szkoła zaangażowała się w realizację różnych akcji oraz projektów czytelniczych.