• Wybory do Samorządu Szkolnego

• Nowa galeria Wybory do Samorządu Szkolnego została dodana do albumu fotograficznego

Dnia 14.09.2022 roku przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Szkolnego. Poprzedzone one były kampanią wyborczą, w czasie której kandydaci prezentowali swoje programy. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie i nauczyciele. Głosujący wybrali swoich przedstawicieli spośród 6 kandydatów. Komisja skrutacyjna dokonała obliczeń głosów. Decyzją wyborców w tym roku szkolnym stanowiska kierownicze przypadły uczniom kl. VIII, V i IV. Przewodniczącą SU została Nikola Kraszewska z kl. VIII A, zastępcą - Kacper Zając z kl.V, a skarbnikiem - Karina Zająć z kl.IVA. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

• Narodowe czytanie

• Nowa galeria Narodowe czytanie została dodana do albumu fotograficznego

W naszej szkole po raz kolejny odbyło się Narodowe Czytanie 2022. Lekturą tegorocznej edycji były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza, tj. zbiór 14 utworów wydanych w Wilnie. Czerpiąc z ludowej wyobraźni i legend, w „Balladach i romansach” Mickiewicz połączył świat realny z nadprzyrodzonym, magicznym. Zawierające w sobie elementy grozy i humoru utwory niosą też przesłanie moralne. Apelują do wrażliwości odbiorców oraz do ich wyobraźni. Tomik ten podkreślał rolę uczuć i intuicji jako najlepszych narzędzi poznania świata. Przesłanie utworów jest ponadczasowe. Lektura , jak co roku wybrana została nieprzypadkowo. ,,Ballady i romanse” wydane zostały dokładnie 200 lat temu, a rok 1822 uznaje się za symboliczny początek epoki romantyzmu w Polsce. Uczniowie klasy VII i VIII wraz z nauczycielami czytali wybrane utwory, niektóre z podziałem na role, a następnie wykonali plakat. Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze. Narodowe Czytanie to piękna idea, piękna akcja. (…) To jedno z wielu wydarzeń, które ma na celu propagowanie czytelnictwa.