• WIOSENNY TYDZIEŃ KOLORÓW I DZIWACTWA - 18 marca - 22 marca 2024r.

• W dniach 18 marca - 22 marca b.r. Samorząd Uczniowski zaproponował nietypowe działania w ramach  Wiosennego Tygodnia Kolorów i Dziwactwa. Każdego dnia chętni uczniowie ubierali się w strój danego koloru i wypełniali ciekawe, kreatywne zadania, które układały się następująco:

18 marca (poniedziałek) - kolor żółty, dzień bez plecaka- można było zapakować książki , w co tylko się chciało

19.03 (wtorek) - kolor pomarańczowy, dzień na opak- chętni mogli założyć ubrania na lewą stronę

20.03 (środa) - kolor czerwony, dzień kapelusza-obowiązywało ciekawe nakrycie głowy

21.03 (czwartek) - kolor zielony, I dzień wiosny, Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa wszyscy założyli kolorowe skarpetki nie do pary

22.03 (piątek) - kolor niebieski, Światowy Dzień Wody, uczniowie zrobili sobie szalone fryzury.

Dodatkowo w ramach profilaktyki klasy 0-III we wtorek 19.03 uczestniczyły w warsztatach dotyczących zdrowego odżywiania z Panią dietetyk Patrycją Poziemską. Z okazji obchodów I dnia Wiosny każda klasa przygotowywała zdrowe przekąski-kanapki, sałatkę warzywną, szaszłyki owocowe i świeżo wyciskane soki i koktajle z owoców i warzyw, które potem wszyscy degustowali. Klasy młodsze tworzyły również Marzanny, z którymi przeszliśmy przez cała wieś, śpiewając piosenki o wiośnie i rytmizując na własnoręcznie wykonanych przez uczniów instrumentach perkusyjnych. Tym radosnym akcentem pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy piękną pogodną wiosnę.