• Udział w Akcji Narodowe Czytanie.

•

Dnia 8 września 2023 roku uczniowie klasy szóstej brali udział w Akcji Narodowego Czytania.Została ona zainicjowana przez Prezydenta RP w 2012 roku, wspólną lekturą "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza. Tegorocznym dwunastym już utworem akcji była najbardziej znana powieść Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem". Dzieło powstało w latach 1886-1887, natomiast książka ukazała się w 1888 roku. Powieść "Nad Niemnem" to jedna z najważniejszych dzieł w literaturze polskiej podejmująca tematykę powstania styczniowego.

Na lekcji języka polskiego uczniowie klasy szóstej odczytywali i analizowali fragmenty utworu ,,Nad Niemnem”, dyskutowali na temat środków artystycznych wykorzystywanych przez autorkę do opisów przyrody. Poznawali życie i twórczość Elizy Orzeszkowej oraz brali udział w konkursie plastycznym ,,Nad brzegiem Niemna”.

Narodowe Czytanie 2023 odbyło się w ponad sześciu tysiącach miejsc w Polsce oraz w ponad trzystu miejscach w ponad czterdziestu krajach. Cieszymy się, że nasza szkoła w tym roku ponownie wzięła udział w tej akcji.