• AKCJA CHARYTATYWNA

• 17 marca br. uczniowie klasy VII i VIII pod opieką nauczycieli zorganizowali akcję charytatywną. Do szkoły zostały przyniesione liczne składniki, z których zostały upieczone gofry. Zebrane pieniążki ze sprzedaży gofrów przeznaczyliśmy dla niepełnosprawnej Darii S.

• PROFILAKTYKI C.D.

• 18 kwietnia br. odbyło się spotkanie z Panią Emilią Stoszewską z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej. Celem spotkania było zachęcanie uczniów do prawidłowego odżywiania oraz prowadzenia zdrowego stylu życia. Podczas spotkania szczególną uwagę zwrócono na znaczenie zjadania śniadania przed wyjściem do szkoły. Podkreślono również, jak istotne dla naszego zdrowia jest spożywanie dobrze zbilansowanych pięciu posiłków dziennie oraz jak ważną rolę w naszej diecie odgrywają owoce i warzywa. Uczniowie dowiedzieli się także, jakie znaczenie dla naszego organizmu ma picie odpowiedniej ilości wody oraz jakie szkody wyrządza nadmiernie spożywanie cukru. Omówiono również negatywny wpływ napoi energetyzujących.

E. Iwańska