• Dzień otwarty w szkole 16.11.2023 (czwartek)

• Zapraszam wszytskich rodziców na dzień otwarty w naszej

szkole, który odbędzie się 16.11.2023r. (czwartek).

Spotkanie z dyrektorem szkoły odbędzie się o godzinie 17.30.

Spotkania indywidualne umówią wychowawcy klas.

Potrzebę spotkania z wybranymi nauczycielami proszę zgłosić

do wychowawców klas.

• PASOWANIE NA CZYTELNIKA 2023

•       W dniu 2 listopada 2023 r. uczniowie klasy I i grupy 0 uczestniczyli w lekcji bibliotecznej połączonej z Pasowaniem na Czytelnika.
                   Po wysłuchaniu zasad obowiązujących w bibliotece uczniowie zabrali się do wykonania swojej pierwszej zakładki do książki. Następnie przyszli czytelnicy klasy I w obecności nauczyciela bibliotekarza, swojej wychowawczyni oraz dzieci z grupy 0 złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.
                 Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu. Następnie każdy mógł wybrać sobie jedną książkę i ją wypożyczyć.
                   Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Mam nadzieję, że dzień pasowania na czytelnika będzie początkiem podróży tychże dzieci po nieograniczonym niemal świecie fantazji i miejsc, w których każdy z nas może być, gdy tylko sięgnie do odpowiedniego księgozbioru:-)

opr. Joanna Myśliwiec

• Pasowanie uczniów klasy pierwszej

• Uroczystość ,

Dnia 31 października w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Turzynie odbyła się bardzo ważna uroczystość - Pasowanie na Ucznia. Dzieci z entuzjazmem oraz wielkim zaangażowaniem recytowały wiersze, śpiewały piosenki, zaprezentowały swoją wiedzę i umiejętności. Uczniowie klasy pierwszej złożyli ślubowanie. Po ślubowaniu nastąpiło uroczyste Pasowanie na Ucznia, w którym udział wzięli: Maja Dąbrowska, Yeva Duda, Stanisław Dąbrowski, Jan Gałązka i Aleksander Brejt.